Наверх
Грамоты ко бесам на мнози потребы
#4
Грамота четверьта обиходна.

Противу людскаго оговору, ниже аще кой сплетни клеплет. Сия же грамота противу людскаго оговору творися, егда месяц поидет на ущерб. Тако преже во полунощь составливаетися, да и таково печатию восковой подпис класть. Писати же в ню таково надлежит:

«Яко от века уставлено, тако и ныне еси. Узаконение сие николе испроврещися, посему творися рукописание. Колико же суща сея грамота, вся в нея бысть писано силу емлет. А буде ми в сим порукою подпис воску чёрнаго, а буде ми в сим порученники беси темновидныя, а буде же сии и потворники, а потворники да общники. Сице же утверждаю: кой человек при се сю грамоту содержит, сему клеветников да наветников николе ведати, от навета скорьби николе приять, точию от наговора тяжбы, сплетни николе на ево клеплют, людия напрасныих речей противу ево не глаголют. Сице бысть по утверждённому, доколе грамота ся суща, дотоле рукописание силу емлет. В сим подпис человечскый печатию сокрепляю, а беси иной подпис сокрепят».
Хотела в Свете жить,но "Нет!" сказала Тьма.Она мне жизнь дала,и разум,и развитие сюжета,а Свет меня спалил дотла,поэтому я не приемлю больше Света...

[Изображение: gifka2.gif]


 
Ответить


Сообщения в этой теме
RE: Грамоты ко бесам на мнози потребы - Автор: Adora - 02.05.2015, 19:24

Похожие темы
Тема: Автор Ответов: Просмотров: Посл. сообщение
  Молитвы ко Бесам обращённыя Adora 3 1,701 29.07.2021, 06:09
Посл. сообщение: Adora
  Как узнать какой откуп нести Бесам Adora 0 1,959 03.06.2016, 10:58
Посл. сообщение: Adora

Переход:


Пользователи просматривают эту тему: 1 Гость(ей)